Select Page

Splošno maturo je na ŠC Postojna (v celoti ali posamezne izpite) v spomladanskem roku 2023 prvič opravljalo 73 kandidatov, od tega 53 gimnazijcev naše šole – v Postojni 39 in v Ilirski Bistrici 14.

Splošno maturo je uspešno opravilo 49 gimnazijcev ŠC Postojna, torej je uspeh 92,4 % (na državni ravni je uspeh 91,6 %). Splošni uspeh kandidatov, ki so prvič opravljali splošno maturo po končanem četrtem letniku gimnazije in bili na maturi uspešni, je bil na naši šoli 20,5 točke, kar je tusi slovensko povprečje.

Štirje dijaki naše šole so dobili naziv zlatega maturanta. V Postojni sta to Maja Dekleva in Vita Šavli (na sliki spodaj), ki sta dosegli 30 točk, v Ilirski Bistrici pa Manca Jaksetič, ki je dosegla 31 točk, ter Jernej Smerdel, ki je dosegel 32 točk.

28 točk sta dosegla Iza Križančič iz Postojne ter Maj Seketin Primc iz Ilirske Bistrice. Iz Ilirske Bistrice je tudi Ana Kompan, ki je dosegla 27 točk.

Iskrene čestitke, dragi maturantke in maturanti!

Želimo vam lepe počitnice ter še veliko nadaljnjih uspehov na študijskih in sploh življenjskih poteh.

Galerija slik

Vodstvo šole


(Število obiskov: 708)
Dostopnost